Brak zdjęcia

atom WEBSKA BASKET LIGA – weekend pod znakiem dogrywek!

Tym razem weekend w KALK...

Tym razem weekend w KALK, to mecze wyjątkowo zacięte, trzymające do końca w napięciu, a dogrywki są tego najlepszym przykładem. W jedynym meczu Ekstraligi Re –Dream Team CES pokonał 80-75 i4 Development, po ciężkim boju. Cały mecz trwała wymiana ciosów pomiędzy rywalami i dopiero ostatnia kwarta wygrana 27-17 przez zwycięzców zdecydowała o wyniku całego meczu. W skali całego meczu drużyna i4 Development nie potrafiła sobie tym razem poradzić z Dominikiem Grynkiewiczem, który rządził pod oboma koszami.
    W I Dywizji w sobotę LKS Bonin dzielnie walczył z AZS Fans Weterans, ale ostatecznie także w tym meczu zdecydowała 4 kwarta. Wynik 75-68 dla AZS Fans Weterans, jest wynikiem sprawiedliwym. Większa ilość strat LKS Bonin na rzecz rywala, była tym, co pomogło ich rywalom wygrać cały mecz. Po pierwszej połowie meczu Basket Tepro kontra PS Pożarna nikt nie przypuszczałby, że druga połowa będzie tak jednostronna. Paweł Kowalczuk w przerwie tak dobrze poprzestawiał klocki w swojej drużynie, że ostatnie 4 minuty mógł spokojnie siedzieć na ławce i odpoczywać. Wynik 66-42 dla Basket Tepro, to wynik uzyskany dzięki świetnej obronie. Dwóch dogrywek potrzebowali zawodnicy Tartaka Sekwoja, aby pokonać Drużynę A 82-69. W drugiej dogrywce Drużyna A kończyła już mecz w czterech, stad też taki, a nie inny wynik ostateczny. Oba zespoły zasłużyły na brawa za walkę i ambicję. Kolejny mecz także trzymał do końca w napięciu. TKKF Koszalin nie sprostał tym razem KB i Przyjaciele. Końcowy wynik 60-57 dla tych drugich, to konsekwencja świetnej gry Pawła Czerskiego, który był nie do zatrzymania przez rywali i zdobył 37 punktów. Alfa Trans dwoma punktami pokonała Zetbud w meczu, w którym było wszystko: walka, ambicja, ciekawe akcje, ale ktoś pokonanym zejść musiał. Wynik 72-70 dla Alfa Trans, to naprawdę wynik pokazujący jak mocno obu zespołom zależało na zwycięstwie. W ostatnim niedzielnym meczu Nie Chowaj! grając 5 zawodnikami nie miała żadnych szans przeciwko młodej ekipie Domaru Tatów. Wynik 110-67 dla Domar Tatów jasno pokazuje, kto rządził tym razem na pakiecie. Na słowa uznania zasłużył Bartosz Kowalewski, który na 15 oddanych rzutów za 3 punkty trafił ich 10 !!!
     W II Dywizji Nurek.Kolobrzeg.pl pokonał Młode Wilki 87-52 narzucając rywalowi od początku meczu swój styl gry i dominując przez całe spotkanie. W drugim meczu Wstrząśnięci Nie Zmieszani po otrzymaniu mocnego ciosu od ekipy z Białogardu w ubiegłym tygodniu, tym razem także nie potrafili pokonać rywala. Tym razem 2xK pokonało ich 71-56. Dobra obrona
i Michał Krupa w ataku, to było lekarstwo ze strony 2xK na rywala.
Teraz weekend pod znakiem turnieju 3xK, tak więc gramy tylko w sobotę, a w niedziele święto koszykówki 3x3. Zapraszamy !

EKSTRALIGA

Re-DREAM TEAM CES – i4 DEVELOPMENT                                80:75 (25:22; 22:18; 6:18; 27:17;)
Re-DREAM TEAM CES: D. Grynkiewicz 20, E. Naczlenis 18 (2), P. Czubak 14 (4), M. Ślusarczyk 9 (1), D. Bernacki 9, P. Szamrej 7 (1), M. Pabiszczak 3 (1),
i4 DEVELOPMENT: P. Bogdan 28 (3), D. Lipigórski-Reichel 15 (3), B. Domaszewicz 13,A. Kowalczuk 10 (1), P. Polek 5 (1), Ł. Wróbel 2, P. Szałankiewicz 2, D. Zawiślak 0,

I DYWIZJA

LKS BONIN – AZS FANS WETERANS                                          68:75 (13:9; 16:24; 23:19; 16:23;)
LKS BONIN: S. Puszcz 18, M. Kustra 14, P. Guzek 12 (1), M. Starodub 12 (2), R. Grabski 11 (1), K. Regulski 1, L. Kasprzak 0,
AZS FANS WETERANS: G. Gajdziel 31 (4), K. Skrzypczyk 20 (1), P. Łastowski 10 (1), M. Gierłowski 8, D. Zydel 6 (2), R. Kaszkiewicz 0,

BASKET TEPRO – PS POŻARNA                                                 66:42 (12:11; 8:17; 21:7; 25:7;)
BASKET TEPRO: D. Wołoszyn 14, A. Zając 14, P. Kowalczuk 12, W. Domżałowicz 11, M. Warzecha 8, J. Strycharczyk 3 (1), M. Mora 2, F. Paprocki 2, P. Gwóźdż 0,
PS POŻARNA: K. Tarkowski 12 (2), P. Kucal 10, A. Nowak 10 (1), D. Matysiak 7, W. Planutis 3 (1), P. Pyda 0, A. Binaś 0,

DRUŻYNA A – TARTAK SEKWOJA                                     69:82 (14:8; 18:17; 11:13; 11:16; d: 11:11; 4:17;)
DRUŻYNA A: D. Majewski 25 (7), K. Romejko 22, A. Cwojdziński 11 (3), R. Kalinowski 6 (2), M. Wyszomirski 5, J. Kiedrowski 0,
TARTAK SEKWOJA: P. Sobczak 34 (1), D. Labuda 27 (4), P. Kościński 17 (2), R. Dolik 4, N. Wojciechowski 0, J. Kaleta 0, M. Tablewski 0,

TKKF KOSZALIN – KB I PRZYJACIELE                                        57:60 (14:19; 16:19; 11:6; 16:16;)
TKKF KOSZALIN: R. Wudarski 17, R. Cieślak 15 (3), M. Tomaszewski 12 (4), K. Gruszczyński 3, R. Krajewski 3, D. Kozak 3 (1), W. Traczewski 2, P. Mikołajczyk 2,
KB I PRZYJACIELE: P. Czerski 37 (7), M. Gaziński 10 (2), R. Kałużniacki 9, D. Górecki 2, M. Bąk 2, K. Kubiszewski 0, K. Leśniarek 0, A. Ciołek 0, A. Leszczuk 0,

ALFA TRANS – ZETBUD                                                                 72:70 (4:11; 18:14; 17:17; 21:18; d: 12:10;)
ALFA TRANS: T. Skuza 22 (3), K. Batrachenko 19, D. Sobolewski 10 (1), M. Strach 9 (1), R. Grontkowski 7 (1), R. Lipiński 5 (1), J. Grabias 0,
ZETBUD: M. Gardzielik 29 (1), R. Radomski 19, M. Bejner 8, P. Wasilewski 6 (1), A. Gad 6, S. Ziegler 2,

NIE CHOWAJ! – DOMAR TATÓW                                                   67:110 (10:28; 18:31; 19:29; 20:22;)
NIE CHOWAJ!: D. Schabek 25 (5), Ł. Janota 20 (2), M. Krzos 17 (1), M. Podwałka 3, W. Staszewski 2,
DOMAR TATÓW: B. Kowalewski 50 (10), S. Drążkiewicz 16, M. Myśliński 12, M. Ruszkowski 10 (2), F. Kasprowiak 8 (2), N. Hałaburda-Pawłowski 6, P. Kołodziejski 4, Ł. Żak 2, D. Joskowski 2,

II DYWIZJA

NUREK.KOLOBRZEG.PL – MŁODE WILKI                                   87:52 (22:12; 24:15; 23:9; 18:16;)
NUREK.KOLOBRZEG.PL: F. Maszerowski 23 (5), M. Szkudlarek 13 (3), M. Borowik 13 (3), P. Stelmaszyk 9, Z. Abbas 7 (1), P. Żukowski 6, K. Maksymowicz 6, G. Michalak 6, P. Chłopecki 2, Ł. Łukawski 2,
MŁODE WILKI: P. Grzybowski 14 (2), T. Adamczyk 10, H. Komuda 9, W. Krzpiot 6, D. Zdrojewski 6, M. Kasztelan 5 (1), B. Gudaniec 2, Ł. Parfianowicz 0, W. Kasztelan 0, P. Loranc 0, W. Socha 0,

2xK – WSTRZĄŚNIĘCI NIE ZMIESZANI                                        71:56 (20:10; 21:11; 20:17; 10:18;)
2xK: M. Krupa 31 (2), M. Sikora 20, J. Burczak 7, S. Szubstarski 4, M. Mendrygał 3 (1), M. Moch 2, F. Kiwilsza 2, P. Sosnowski 2, K. Deka 0, S. Słowiński 0,
WSTRZĄŚNIĘCI NIE ZMIESZANI: W. Śmigielski 17, M. Bukowiński 12 (1), J. Andziak 7, K. Borok 5 (1), R. Lazarek 5 (1), P. Pasikowski 4, M. Deręgowski 3, M. Śmigielski 3 (1), M. Kroszczyński 0,

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Koszalina.