Brak zdjęcia

Dużymi krokami zbliża się kolejne wielkie święto środowiska koszykarzy amatorów w naszym regionie jakim jest bez wątpienia WIELKI FINAŁ PUCHARU KALK.

Jak to jest już w tradycji w czasie jego rozgrywania odbywać się będą licytacje na rzecz WOŚP, która w tym roku będzie miała swój 27 Finał. Uzyskane środki z licytacji będą przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Cel niezwykle szlachetny i potrzebny do diagnozowania oraz leczenia najtrudniejszych przypadków dla małych dzieci. Jego hasłem przewodnim jest – POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !!!
Podczas trwania WIELKIEGO FINAŁU PUCHARU LIGI będą prowadzone licytacje przedmiotów przekazane przez naszych Sponsorów, Partnerów oraz osoby indywidualne "Wielkiego Serca". O szczegółach licytacji będziemy na bieżąco informować na naszej stronie. Tradycyjnie również w przerwie meczu odbędzie się atomowy KONKURS TRÓJEK, a jego zwycięzca otrzyma wspaniałą nagrodę ufundowaną przez Sponsora Tytularnego naszych rozgrywek Firmę Państwa Agnieszki i Mariusza Tomczyków atom WEBSKI SKLEP. W finałowej rywalizacji zmierzą się drużyny BASKET BIAŁOGARD i ŚWIĘTOŃ. W obu ekipach występuje bardzo liczne grono zawodników, którzy mają już
w swoim dorobku zdobycie Pucharu Ligi. Teraz staną przed kolejną szansą powiększenia kolekcji już w nowych barwach i doskonałego pojedynki wraz z wielkimi emocjami możemy być pewni. Będzie to już X Finał, który jest jednocześnie Memoriałem byłego Wspaniałego Kolegi, Przyjaciela i Zawodnika drużyny CES Koszalin "MICHAŁA CHASIA ZAŃCZUKA". W dotychczasowej walce o Puchar Ligi zwyciężali:

  • 2010 rok – CES Koszalin
  • 2011 rok – SUPON
  • 2012 rok – SUPON
  • 2013 rok – CES Koszalin
  • 2014 rok – SUPON
  • 2015 rok – Leo
  • 2016 rok – SUPON
  • 2017 rok – SUPON
  • 2018 rok – ŚWIĘTOŃ/Leo

Kto zwycięży w tym sezonie przekonamy się już w najbliższą niedzielę 13 stycznia 2019 r. , początek pojedynku o godz. 16.15 w hali ZOS przy ul. Głowackiego 9.

Organizator Wielkiego Finału zaprasza wszystkie osoby wielkiego serca do wzięcia udziału w tej niezwykle szlachetnej imprezie, której celem oprócz wspaniałej rywalizacji sportowej, upamiętnienia Michała ,,Chasia” Zańczuka jest niesienie pomocy w uratowaniu zdrowia oraz życia potrzebującym, bezbronnym dzieciom.
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Koszalina.