Brak zdjęcia

atom WEBSKA BASKET LIGA – KOLEJKA WYSOKICH WYGRANYCH !!!

Ostatnia ligowa kolejka miała dość niespodziewany scenariusz, rzadko się bowiem ostatnio zdarzało, żeby większość rywalizacji kończyła się tak wysokimi, zdecydowanymi wygranymi.

     W Ekstralidze w jedynym pojedynku Skoda Koszalin bardzo wysoko pokonała Betomex mając ogromną przewagę już od pierwszych minut spotkania. Zwycięzcy zagrali na bardzo wysokim % rzutów z gry oraz zdecydowanie wygrali w zbiórkach na tablicy co bezpośrednio przełożyło się na osiągniętą przewagę.
     W I Dywizji trzy pojedynki można uznać za jednostronne. Tak bez wątpienia było w starciu Tartaka Sekwoi, który rozbił Iron Wares, Wind Service, który po świetnym meczu 30-punktami rozgromił TFC Białogard oraz doskonale spisującej się Pizzerii Venezia, która nie pozostawiła złudzeń Alfie Trans. Również w kolejnych słupskich derbach dominacja rewelacji sezonu ekipy EKP Dewelopment Squad nad Panterami była bardzo wyraźna. Najbardziej wyrównany mecz stoczyły drużyny Drużyna A i TKKF Koszalin, a o wygranej tych pierwszych zdecydowała ostatnia kwarta.
    W pojedynkach II Dywizji mieliśmy podobny scenariusz. AZS Fans Weterans po prostu rozjechał Ergolift, B-elka.pl aż 34-punktami ograła ekipę ZłotaMrówka.pl, Basket Tepro wysoko pokonał bardzo osłabione kadrowo ATOMówki i Drużyna A2 bardzo pewnie uporała się z LKS Bonin. Jedynie zespół 2xK pomimo fantastycznej końcówki Air-Transferu.pl zdołał 7-punktami pokonać rywala i dopisać sobie 2 punkty.
   W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia ligowa kolejka w 2020 roku i należy tylko życzyć wszystkim, aby w nowym roku pomału wszytko wracało do normalności, a rozgrywki toczyły się bez większych przeszkód i sytuacja epidemiologiczna pozwoliła nam dograć do końca bieżący sezon.

EKSTRALIGA

SKODA KOSZALIN – BETOMEX                                                  95:59 (20:9; 24:18; 27:19; 24:13;)
SKODA KOSZALIN: D. Kropisz 35 (5), P. Jakóbczyk 19 (5), M. Malatyński 10, K. Szych 9 (1), A. Żmudziński 8, P. Pilarski 6, P. Bakowicz 4, D. Zawiślak 4,
BETOMEX: S. Balcerzak 17 (1), R. Bogucki 14 (2), M. Hamera 11, T. Dąbrowski 10 (1), O. Kucenko 4, K. Wierzbicki 2, M. Rajkowski 1, L. Bryzek 0, M. Dulewicz 0, J. Czubak 0,



I DYWIZJA

IRON WARES – TARTAK SEKWOJA                                           49:93 (8:22; 15:22; 10:25; 16:24;)
IRON WARES: P. Baryła 18 (2), S. Knet 14, A. Gospodarczyk 9, R. Wojciechowski 5 (1), J. Grabias 2, D. Shyriaiew 1,
TARTAK SEKWOJA: D. Labuda 35 (5), T. Kościelny 17, P. Sobczak 16, P. Kościński 10 (1), P. Kowalski 9 (3), H. Labuda 6, M. Tablewski 0,


ALFA TRANS - PIZZERIA VENECJA                                           57:80 (11:21; 9:13; 19:24; 18:22;)
ALFA TRANS: I. Janiszek 15 (1), R. Lipiński 13 (1), M. Tereszczyn 12 (3), R. Grontkowski 8, M. Strach 4, D. Sobolewski 3 (1), P. Podwalski 2,
PIZZERIA VENECJA: K. Biełunos 19, P. Grzybowski 14 (2), H. Komuda 14 (1), K. Kunysz 12, M. Gaziński 9, D. Wojtyniak 7 (1), M. Grześkowiak 5 (1),


PANTERY – EKP DEWELOPER SQUAD                                    42:54 (9:7; 12:14; 12:16; 9:17;)
PANTERY: R. Maćkowiak 22 (4), J. Włodarczyk 9 (1), D. Sierakowski 8, J. Kiedrowski 2, D. Królikiewicz 1, M. Jankowski 0,
EKP Deweloper SQUAD: P. Czarnecki 13 (1), D. Bartnik 12 (2), P. Andrzejewski 11 (3), D. Iciachowski 11, M. Ciachla 7 (1), M. Borkowski 0, M. Niemir 0,


TKKF KOSZALIN – DRUŻYNA A                                                58:70 (14:24; 12:11; 18:12; 14:23;)
TKKF KOSZALIN: R. Krajewski 20, R. Wudarski 10, R. Cieślak 9 (1), S. Kudosz 6, P. Mikołajczyk 6, K. Gruszczyński 5, M. Babczyński 2, W. Traczewski 0,
DRUŻYNA A: J. Trenkiewicz 23 (3), B. Sprengel 19 (2), R. Rogalski 15, D. Leśniewski 11 (1), A. Orzechowski 2, A. Podlewski 0

WIND SERVICE – TFC BIAŁOGARD                                          80:50 (27:10; 15:17; 15:5; 23:18;)
WIND SERVICE: Ł. Szul 27, P. Bocian 23, B. Pachciarek 20, A. Wojciechowski 6, P. Szobot 4, T. Robak 0,
TFC BIAŁOGARD: P. Czajkowski 12 (4), M. Kozłowski 11 (1), M. Czajkowski 10 (1), M. Ożygar 7 (1), T. Iwaszko 6 (2), P. Olechnicki 4, R. Kuśmierczyk 0,


II DYWIZJA

B-eLka.pl – ZłotaMrówka.pl                                                           98:64 (24:14; 26:14; 14:16; 34:20;)
B-eLka.pl: T. Kucal 33 (4), L. Żymierski 17 (1), A. Dzięcielski 16 (1), M. Kostecki 13 (1), R. Tarkowski 8, J. Dziennik 8, A. Nowak 2, J. Sikorski 1, R. Fiszbak 0,
ZłotaMrówka.pl: D. Matysiak 17 (2), M. Binaś 15, W. Banach 12, M. Zawadzki 10 (2), R. Mielke 6, K. Stosio 4, P. Zięba 0,


AIR-TRANSFER.PL – 2xK                                                              55:62 (15:25; 10:18; 7:11; 23:8;)
AIR-TRANSFER.PL: M. Janus 18, M. Pikur 10, J. Rudnik 8, F. Janus 7 (1), D. Krakowiak 7 (1), M. Kozłowski 5 (1), K. Korol 0,
2xK: B. Laska 21, S. Szubstarski 15, M. Mendrygał 11, T. Staszkiewicz 9 (2), M. Krzemiński 6 (1), K. Deka 0, W. Boruń 0, M. Deka 0,


DRUŻYNA A – LKS BONIN                                                            73:52 (15:15; 26:13; 15:14; 17:10;)
DRUŻYNA A2: M. Wyszomirski 12, P. Polowczyk 11 (1), M. Kądziołka 10, G. Fabich 10, K. Romejko 10, D. Majewski 10 (2), A. Fulghieri 7, Ł. Szamatowicz 3, T. Łapiński 0,
LKS BONIN: M. Kustra 13 (3), M. Kramarz 13, J. Czesnowski 9, A. Kop 5 (1), P. Guzek 5, N. Katafiasz 5, A. Katafiasz 2, K. Regulski 0, P. Rybak 0,


AZS FANS WETERANS – ERGOLIFT                                            96:22 (20:3; 22:8; 25:8; 29:3;)
AZS FANS WETERANS: P. Szamrej 30 (4), D. Zydel 20, M. Gierłowski 16 (2), M. Pabiszczak 11, W. Kozacki 10, I. Łukojko 5, R. Kaszkiewicz 4,
ERGOLIFT: F. Bochra 10 (1), L. Maruszewski 5, J. Warczak 5 (1), K. Skrzypniak 2, H. Dural 0,


BASKET TEPRO – ATOMÓWKI                                                     81:54 (18:15; 21:11; 22:16; 20:12;)
BASKET TEPRO: M. Mora 25, R. Dolik 24, M. Warzecha 12, E. Pajączkowski 5, M. Kapitan 5, J. Strycharczyk 4, P. Ignasiak 2, W. Domżałowicz 2, G. Szczerba 2, P. Kozak 0,
ATOMówki: K. Koszykowska 19, M. Machnikowska 16 (1), A. Andrzejak 13, A. Kolska 6, K. Klimowska 0,




Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Koszalina.