Brak zdjęcia

Ekstraklasa rozpoczęła walkę zarówno play-off jak i play out. Obyło się bez niespodzianek. Wygrał zespoły, zajmujące po rundzie zasadniczej wyższe miejsca w tabeli. W cieniu rozgrywek ekstraligi odbyły się mecze play out w niższych ligach.

EKSTRALIGA – Play-off 1/4
         Szlagierowo zapowiadający się mecz pomiędzy drużynami Leo i Cesu przyniósł sporo emocji. Lepiej w mecz weszła drużyna Leo wygrywając pierwszą kwartę 10-3. W drugiej zdecydowanie lepsza obrona Cesu i wygrana kwarta 20-15. Po zmianie stron prowadzenie zmieniało się czterokrotnie. W końcówce więcej sił zachowali gracze Leo i to oni wyszli z tego meczu z wygraną. Drugi mecz zapowiada się interesująco, bo zespół Cesu na pewno tanio swojej skóry nie sprzeda i postawi twarde warunki gry w rewanżu. Najskuteczniejszym strzelcem w zwycięskiej drużynie był Maciej Stefanowski z 25 pkt i 3 celnymi rzutami za 3 pkt, w drużynie Cesu Tomasz Dąbrowski 22 pkt oraz 4 celne rzuty za 3 pkt.
        W drugim meczu zmierzyły się lider po rundzie zasadniczej drużyna Suponu i czwarty zespół Świętoń. Po pierwszej kwarcie zapowiadało się sensacyjnie. Drużyna Świętonia wygrała ją 17-14. Po reprymendzie trenera, Supon wszedł we właściwy rytm gry i powoli zaczął odrabiać straty. Trzecia kwarta była przełomowa, drużyna Suponu wygrała ją 19-6 i cały mecz dwunastoma punktami. Najskuteczniejszym strzelcem w zespole Suponu to Paweł Pakuszto zdobywca 20 pkt, a w drużynie Świetonia Wojciech Pstrągowski 24 pkt oraz 6 celnych rzutów za 3 pkt.

LEO – CES                                                                60:55                  (10:3; 15:20; 11:9; 24:23;)
LEO: M. Stefanowski 25 (3), B. Domaszewicz 10 (1), P. Szałankiewicz 8, D. Lipigórski-Reichel 8, M. Zalewski 7, P. Polek 2, M. Waskan 0,
CES: T. Dąbrowski 22 (4), M. Kamieniarz 18, P. Bartkiewicz 4, A. Kirejczyk 4, P. Czubak 4, M. Korgiel 3, D. Kmita 0,

Stan rywalizacji 1:0 dla Leo

SUPON – ŚWIĘTOŃ                                                  75:63             (14:17; 17:16; 19:6; 25:24;)
SUPON: P. Pakuszto 20 (1), D. Grynkiewicz 16, R. Gibaszek 12 (2), K. Biełunos 11, M. Witkowski 7 (1), K. Rodziewicz 5 (1), M. Dudek 4, T. Myczkowski 0,
ŚWIĘTOŃ: W. Pstrągowski 24 (6), A. Kowalczuk 16 (2), Ł. Wróbel 11, D. Jabłoński 5 (1), M. Stopera 5 (1), Ł. Berliński 2, M. Jankowski 0,

Stan rywalizacji 1:0 dla Suponu

EKSTRALIGA – play out

W drugiej grupie walczyły zespoły fazy play out. Zespół NMC zmierzył się z drużyną Volcano. NMC dość pewnie wygrało pierwszą kwartę 26-12. Niestety w trzeciej kwarcie nastąpił mały przestój w poczynaniach NMC, co skrzętnie wykorzystali gracze Volcano wygrywając tę kwartę 18-4. Zmęczona pościgiem drużyna Volcano nie dała już rady nawiązać równorzędnej walki przegrywają mecz nieznacznie 58:50. Najskuteczniejszym strzelcem w zwycięskiej drużynie to Marcin Jesiończak z 16 pkt, a w drużynie pokonanej Damian Sobolewski 26 pkt oraz 3 celne rzuty za 3 pkt.
          W drugim meczu broniąca się przed spadkiem z ekstraligi drużyna Betomexu walczyła dzielnie z drużyną Tartaka Sekwoi. Mecz był bardzo zacięty o czym świadczy fakt iż trzynastokrotnie zmieniało się prowadzenie. O zwycięstwie Tartaka Sekwoi zadecydowała wysoka wygrana w trzeciej kwarcie 25-16. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie Tartaka Sekwoi był niezawodny Paweł Bogdan, który zdobył 31 pkt, dzielnie asekurował mu Dariusz Labuda zdobywca 25 pkt, dla pokonanych Piotr Kondraciuk 35 pkt.

NMC – VOLCANO                                                     58:50                (26:12; 16:15; 4:18; 12:5;)
NMC: M. Jesiończak 16 (1), G. Hodun 15, Z. Semenowicz 14 (4), W. Puzyrewski 11, M. Marcinowicz 2, M. Sugier 0, M. Wróblewski 0,
VOLCANO: D. Sobolewski 26 (3), I. Janiszek 13, D. Zawiślak 8 (2), R. Grontkowski 2, A. Spychalski 1, J. Dziennik 0, E. Kulesza 0,

TARTAK SEKWOJA – BETOMEX                            86:77             (12:12; 22:23; 25:16; 27:26;)
TARTAK SEKWOJA: P. Bogdan 31 (1), D. Labuda 25 (2), P. Sobczak 15 (1), P. Jasiński 7, P. Kowalski 5 (1), J. Kaleta 3 (1), M. Tablewski 0,
BETOMEX: P. Kondraciuk 35, D. Łuć 12 (4), M. Rajkowski 11, M. Mruczkowski 9, R. Bogucki 4, J. Zitans 4, M. Hamera 2,

I DYWIZJA – Play out

W jedynym meczy fazy play out zespół Ratusz/Stars i Panowie uległ po walce drużynie Leo GMK. Wygranie pierwszej kwarty nie wystarczyło do pokonania mądrze grającego zespołu Leo GMK, który nieznacznie wygrał pozostałe kwart i cały mecz 61:55. Najlepszym strzelcem w zwycięskiej drużynie był Marek Cieśliński 19 pkt i 1 celny rzut za 3 pkt, a w pokonanej niezawodny Łukasz Janota 21 pkt.

RATUSZ/STARS i PANOWIE                                    55:61              (21:14; 16:21; 9:12; 9:14;)
RATUSZ/STARS I PANOWIE: Ł. Janota 21, K. Rywak 11 (3), K. Żebryk 10 (2), M. Krzos 6, P. Leśny 4, T. Robak 3 (1),
LEO GMK: M. Cieśliński 19 (1), A. Derliński 16, R. Cieślak 12 (2), Ł. Kaszuba 9, M. Grzęda 3 (1), O. Pysz 2, J. Król 0, R. Witkowski 0,

II DYWIZJA – Play out

W decydującą fazę rozgrywek wchodzą mecze fazy play out o utrzymanie się w II lidze. Zespól Pupil zmierzył się Blue Devils, pokonując go wyraźnie 23 punktami. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie Pupil był Maciej Zawadzki zdobywca 26 pkt oraz trafiają 4 razy celnie za 3 pkt. W drużynie Blue Devils niezawodny Zaied Alobaidi 18 pkt i 1 celny rzut za 3 pkt.
         W drugim meczu dzielnie walczący zespół Air-Transfer.pl tylko jednym punktem pokonał zawsze groźną KM Policji. Mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem. Dziesięciokrotnie zmieniało się prowadzenie, a jedenastokrotnie na tablicy był wynik remisowy. W końcówce więcej szczęścia było po stronie Air-transfer.pl i to oni wyszli zwycięsko z tego pojedynku. Najlepszym strzelcem w zwycięskiej drużynie był Filip Malicki 22 pkt oraz 4 celne rzuty za 3 pkt, a w pokonanej Piotr Pogroszewski 17 pkt i 3 celne rzuty za 3 pkt.

PUPIL – BLUE DEVILS                                             67:44                (19:8; 18:9; 19:14; 11:13;)
PUPIL : M. Zawadzki 26 (4), D. Zdrojewski 17, J. Dec 9 (1), T. Szymański 8 (2), Z. Majkowski 4, W. Socha 3, R. Kulik 0,
BLUE DEVILS: Z. Alobaidi 18 (1), W. Dziurla 9, Ł. Kukiełczyński 6, J. Czubak 4, W. Kasztelan 4 (1), M. Kozioł 3 (1), M. Kwitek 0, Ł. Wiśniewski 0,

AIR-TRANSFER.PL – KM POLICJI                          57:56                (13:8; 11:14; 15:17; 18:17;)
AIR-TRANSFER.PL: F. Malicki 22 (4), M. Janus 20, M. Kozłowski 10 (2), Z. Malicki 2, D. Rybiński 2, J. Rudnik 1, W. Patan 0,
KM POLICJI: P. Pogroszewski 17 (3), P. Wołodkowicz 11 (1), R. Cegliński 10, T. Fusiek 6, P. Szewczuk 6 (1), A. Załuski 6,

III DYWIZJA – Play out

W dywizji odbył się tylko jeden mecz. Skorpiony, które jeszcze nie wygrał żadnego spotkania w III Dywizji, mino ambitnej postawy i tym razem przegrali swoje spotkanie. W prawdzie wygrali pierwszą kwartę nieznacznie 12-10, ale po przerwie zmobilizowana drużyna Tak Jeest pewnie wygrywając dwie kwarty, nie dała już szans na wygraną Skorpionom. Najskuteczniejszym strzelcem w Tak Jeest to Kamil Żybert zdobywca 26 pkt oraz 1 celny rzut za 3 pkt, a double-double popisał się Łukasz Pałubiak 13 pkt i 11 zbiórek, w drużynie Skorpionów Roman Hnizdiukh 12 pkt.

TAK JEEST – SKORPIONY                                      53:37               (10:12; 15:4; 13:6; 15:15;)
TAK JEEST: K. Żybort 26 (1), Ł. Pałubiak 13 (2), W. Stokrocki 8, B. Ciszewski 6, T. Adamczyk 0, K. Łapczuk 0, P. Rymarczyk 0,
SKORPIONY: R. Hnizdiukh 12, M. Juźków 7 (1), R. Berezowski 5 (1), J. Burczak 4, R. Lelek 4, R. Brzózka 3 (1), J. Pusz 2, D. Ossowski 0,

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Koszalina.