Brak zdjęcia

atom WEBSKA BASKET LIGA - ZAMKNIĘCIE SEZONU 2019/2020 !!!

Rozgrywki Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki zostały zawieszone z dniem 14 marca z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

     Jako Organizatora najważniejszą dla nas sprawą było zabezpieczenie zdrowia i życia uczestników ligi, a co za tym idzie również ich rodzin wraz z otoczeniem. Niestety kolejne dni i tygodnie przyniosły czarny scenariusz, nastąpiła epidemia COVID-19 i świat sportu stanął. W chwili obecnej halowe ligi profesjonalne w naszym kraju planują wznowienie rozgrywek na przełomie sierpnia - września, ale to wszystko jest jeszcze w fazie wstępnej bowiem nikt nie jest w stanie stwierdzić, co do tego czasu się wydarzy i jakie będą obowiązywać przepisy sanitarne. Biorąc pod uwagę obecną sytuację i obowiązujące przepisy Zarząd Stowarzyszenia Sportowego "AMSPORT" Koszalin, podjął decyzję o zamknięciu w dniem 11 maja 2020 r. sezonu 2019/2020 w następującej formule:

  • PUCHAR LIGI - Zdobywcą Pucharu Ligi została drużyna Kabat Słupsk, która pokonała w finale zespół Powiat Białogardzki;
  • EKSTRALIGA - w chwili zawieszenia rozgrywek drużyny Ekstraligi rozgrywały jeszcze rundę zasadniczą i nie miały rozegranej równej liczby spotkań. Klasyfikację drużynową uważa się za nierozstrzygniętą, bez spadku oraz wszystkie drużyny zachowują status drużyn Ekstraligi. Nierozstrzygnięte pozostają również klasyfikacje indywidualne. Wszystkie osiem zespołów na początku nowego sezonu rozegra w systemie pucharowym turniej o SUPERPUCHAR LIGI. Będzie to więc rywalizacja o pierwsze historyczne trofeum.
  • I DYWIZJA - w chwili zawieszenia rozgrywek drużyny zakończyły rundę zasadniczą oraz rozegrały tylko pierwsze mecze w grupie play-off. Drużyny zostają ostatecznie sklasyfikowane według tabeli po rundzie zasadniczej, bez awansu i spadku oraz wszystkie zespoły zachowują status drużyn I Dywizji. Klasyfikacje indywidualne zostały zakończone i zwycięzcy otrzymują swoje tytułu.
  • II DYWIZJA - w chwili zawieszenia rozgrywek drużyny zakończyły rundę zasadniczą. Drużyny zostają ostatecznie sklasyfikowane według tabeli po rundzie zasadniczej, bez awansu. Kolejność zespołów będzie brana pod uwagę przy ewentualnym nowym podziale ligi w kolejnym sezonie. Klasyfikacje indywidualne zostały zakończone i zwycięzcy otrzymują swoje tytuły.
Organizator składa serdeczne wyrazy podziękowania i wdzięczności wszystkim Naszym Sponsorom oraz Partnerom za kolejny sezon ogromnego wsparcia rozgrywek KALK, życząc jednocześnie wiele zdrowia, spokoju i wiary, że to wszystko szybko minie.
Do wszystkich zawodniczek, zawodników, trenerów, sponsorów drużyn, kibiców i sympatyków naszej ligi kierujemy takie same życzenia
i żebyśmy już niebawem mogli w komplecie spotkać się na parkiecie podczas rozgrywek nowego sezonu.
                

                                                                                                 # WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Koszalina.