Brak zdjęcia

atom WEBSKA BASKET LIGA - WYRAŹNA PORAŻKA LIDERA !!!

Najważniejszym wydarzeniem ostatniej kolejki był pojedynek lidera tabeli Ekstraligi Skody Koszalin z Powiatem Białogardzkim.

Od początku rywalizacji sporą przewagę osiągnęli gracze z Białogardu, którzy już po dwóch kwartach osiągnęli aż 18 punktowa przewagę. W pozostałych dwóch kwartach obraz gry nie uległ zmianie, co w konsekwencji przyniosło wysokie, zasłużone bardzo dobrze dysponowanej drużynie Powiat Białogardzki zwycięstwo. Tym samym wrócili oni do walki o najwyższe cele, natomiast niepokonani dotąd rywale będą musieli wyciągnąć wnioski z wysokiej przegranej.
      Tym razem w I Dywizji nie zaiskrzyło na parkiecie bowiem wszystkie mecze zakończyły się pewnymi wygranymi. Tylko w pojedynku Drużyny A z Domarem Tatów wygrana słupszczan nie przyszła łatwo. Natomiast po pewne 2 punkty dopisały sobie ekipy Volvo Skrzypa GMK, Team Kosz, Alfa Trans i Wind Service. Warte odnotowania jest imponujące przebudzenie snajperów bo 55 pkt Grzegorza Arabasa (Volvo Skrzypa GMK), 37 pkt Bartosza Sprengela (Drużyna A), 36 pkt Pawła Czerskiego (KB i Przyjaciele) i 31 pkt Piotra Małka (Iron Wares) budzi szacunek.
         W II Dywizji było podobnie, ze zwycięstw cieszyły się ekipy 2xK, Sanatorium Spurs,B-elka.pl, PS Pożarna i Outsiders. Natomiast popis strzelecki był udziałem Mateusza Jankowskiego (PS Pożarna) 44 zdobyte punkty w starciu ze ZłotąMrówką.pl.
W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka przed Świętami Wielkanocnymi.

EKSTRALIGA

POWIAT BIAŁOGARDZKI – SKODA KOSZALIN                                                      99:70 (24:15; 24:15; 23:18; 28:22;)
POWIAT BIAŁOGARDZKI: G. Skoczyk 20 (4), D. Raszpunda 17, B. Baranowski 17 (2), M. Witkowski 13 (2), G. Gajdziel 11 (3), E. Borowski 10 (2), P. Pakuszto 5 (1), G. Michalak 4,
D. Nastula 2,
SKODA KOSZALIN: D. Kropisz 13 (1), K. Izraelski 13 (2), D. Zawiślak 13, M. Malatyński 10 (1), P. Pilarski 9, P. Jakóbczyk 6 (2), A. Żmudziński 6,



I DYWIZJA

IRON WARES – TEAM KOSZ                                                                                      60:83 (19:16; 8:23; 14:22; 19:22;)
IRON WARES: P. Małek 31 (1), R. Wojciechowski 10 (1), G. Sokalski 8, P. Baryła 7 (1), A. Gospodarczyk 2, J. Grabias 2,
TEAM KOSZ: D. Jasiński 27, P. Jasiński 20 (2), M. Bejner 17 (1), K. Filip 10, R. Ślusarczyk 4, P. Wasilewski 3 (1), K. Satro 2,


KB I PRZYJACIELE – VOLVO Skrzypa GMK                                                             61:88 (13:17; 16:20; 10:31; 22:20;)
KB I PRZYJACIELE: P. Czerski 36 (6), K. Leśniarek 8 (2), R. Kałużniacki 7, J. Pabiszczak 4, D. Górecki 2, D. Żeromski 2, A. Ciołek 2,
VOLVO Skrzypa GMK : G. Arabas 55 (7), M. Dudek 20 (4), R. Witkowski 8, Ł. Kaszuba 3, J. Król 2,


DRUŻYNA A – DOMAR TATÓW                                                                                  85:75 (18:11; 21:18; 21:25; 25:21;)
DRUŻYNA A: B. Sprengel 37 (9), R. Szternel 18, S. Długosz 12 (2), R. Rogalski 6, A. Orzechowski 6 (2), D. Leśniewski 6,
DOMAR TATÓW: S. Jędrzejczak 20 (5), M. Myśliński 20 (3), Ł. Żak 15, D. Joskowski 12 (1), Ł. Bielski 8,


TKKF KOSZALIN – WIND SERVICE                                                                           56:82 (18:21; 14:17; 14:24; 10:20;)
TKKF KOSZALIN: R. Wudarski 14, R. Krajewski 12, M. Tomaszewski 12 (3), R. Cieślak 8, M. Babczyński 6, K. Gruszczyński 4,
WIND SERVICE: P. Szobot 21 (1), P. Bocian 13 (1), Ł. Szul 12, A. Wojciechowski 12, B. Pachciarek 12, Ł. Berliński 7, T. Robak 5 (1),


TFC BIAŁOGARD – ALFA TRANS                                                                              44:74 (14:17; 12:28; 8:12; 10:17;)
TFC BIAŁOGARD: M. Słowiński 12, P. Czajkowski 11 (1), P. Olechnicki 8, K. Pietrzak 7, M. Czajkowski 5, M. Kozłowski 1, T. Iwaszko 0, R. Kuśmierczyk 0,
ALFA TRANS: A. Studziński 25 (1), I. Janiszek 21 (1), R. Lipiński 6, M. Lazar 6, M. Tereszczyn 6, P. Podwalski 5 (1), D. Sobolewski 3 (1), M. Strach 2, R. Grontkowski 0, E. Kulesza 0,



II DYWIZJA

FASOLKI – SANATORIUM SPURS                                                                             54:76 (8:28; 14:11; 18:23; 14:14;)
FASOLKI: Z. Abbas 20 (1), M. Czaplejewski 11 (3), R. Cyberny 10, M. Juźków 7 (1), J. Walesiewicz 6, A. Harmuszkiewicz 0,
SANATORIUM SPURS: J. Dec 20 (3), A. Radliński 18 (1), W. Krzpiot 14, J. Nagórski 8, B. Gudaniec 6, W. Wyrwas 6, W. Kasztelan 2, D. Zdrojewski 2, W. Socha 0, L. Radliński 0, R. Kulik 0,

2xK – BASKET TEPRO                                                                                               64:50 (23:6; 20:10; 7:17; 14:17;)
2xK: M. Bazyliński 20, T. Staszkiewicz 14 (2), M. Mendrygał 14 (2), K. Deka 10, S. Szubstarski 6, M. Deka 0, M. Krzemiński 0,
BASKET TEPRO: R. Dolik 23 (2), M. Warzecha 12 (2), J. Strycharczyk 8 (2), M. Mora 6, P. Ignasiak 1, E. Pajączkowski 0, P. Kozak 0, G. Szczerba 0,


LKS BONIN – B-eLka.pl                                                                                              46:83 (12:23; 12:24; 10:16; 12:20;)
LKS BONIN: P. Guzek 9, D. Ulatowski 9, J. Czesnowski 9, K. Regulski 6 (2), K. Ulatowski 5, M. Kustra 5 (1), N. Katafiasz 3, P. Rybak 0,
B-eLka.pl: T. Kucal 30, A. Dzięcielski 14 (1), A. Nowak 14 (2), L. Żymierski 11, M. Kostecki 8 (2), J. Dziennik 3, R. Tarkowski 2, R. Fiszbak 1, D. Sawicki 0,


ZłotaMrówka.pl – PS POŻARNA                                                                                                 57:81 (11:21; 15:14; 16:18; 15:28;)
ZłotaMrówka.pl: A. Brzeziński 15 (2), D. Matysiak 15 (1), W. Banach 11 (1), K. Stosio 6, R. Mielke 6, J. Barański 2, M. Binaś 2, P. Janiak 0, M. Zawadzki 0,
PS POŻARNA: M. Jankowski 44, P. Kucal 23, W. Planutis 7 (1), K. Chadacz 4, J. Twardoń 3, A. Binaś 0,


ATOMówki – OUTSIDERS                                                                                           61:75 (14:20; 15:14; 21:20; 11:21;)
ATOMówki: K. Koszykowska 22, A. Kolska 15 (3), M. Machnikowska 11, K. Klimowska 8 (2), A. Andrzejak 5,
OUTSIDERS: K. Żybort 17, K. Żamojć 15, W. Dziurla 11, W. Stokrocki 10, T. Adamczyk 8, M. Adamczyk 6, P. Trepka 4, J. Kępiński 4,



Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Koszalina.