Brak zdjęcia

Z wielką radością i satysfakcją informujemy...

,iż nasz kolega Mateusz Witkowski otrzymał nominację na sędziego koszykówki Szczebla Centralnego. Po wielu latach posuchy nareszcie mamy arbitra na tym szczeblu rozgrywek i z tego tytułu składamy Mateuszowi ogromne gratulacje !!!

Do kwalifikacji w sezonie 2020/2021 przystąpiło ponad 70 sędziów z całej Polski. Po wielomiesięcznej selekcji do batalii finałowej zakwalifikowano 16 osób. Odbyła się ona w Łodzi i Nasz przedstawiciel na egzaminie końcowym osiągnął znakomity wynik zajmując 2 miejsce w skali całego kraju !!!

Jesteśmy świadkami jak historią potrafi zatoczyć fantastyczne koło. Mateusz bowiem miał bardzo duży wkład jako zawodnik w awans Żaka do II Ligi wywalczony na turnieju we Wrocławiu, a teraz w dniu 29 maja otrzymał swoją nominację razem z wygraniem przez Żaka rozgrywek II Ligi. Mateusz znany jest również z rozgrywek naszej ligi KALK Koszalin gdzie wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Ligi i Zdobywcy Pucharu Ligi z tytułem MVP meczu finałowego. Jeszcze raz gratulując wielkiego sukcesu życzymy Mateuszowi, ażeby dalej zdobywał kolejne awanse w hierarchii sędziowskiej i godnie reprezentował koszaliński basket na boiskach całego kraju.

Finałowa 16 sędziów na egzaminie w ŁodziZadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Koszalina.